021-88209612
5 مورد استفاده نایلون طرح دار

کاربرد نایلون طرح دار در حوزه بسته‌بندی طی سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده‌است. شاید به نظر شما انتخاب بسته‌بندی یک کالا، بسیار ساده باشد. اگر چنین عقیده‌ای دارید، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. طراحی بسته‌بندی می‌تواند به مراتب از خود محصول پیچیده‌تر باشد. برای رسیدن به یک بسته‌بندی مناسب، از مرحله ایده تا اجرا مراحل متعددی را پشت سر می‌گذاریم. یکی از این موارد طراحی گرافیکی است. نایلون انتخاب اول خیلی از صنایع، مثل لوازم یدکی، برای بسته‌بندی است. چرا که در کنار تمام مزیت‌های نایلون برای کالا، ارزان بودن آن به کاهش هزینه تمام شده کمک می‌کند. در ادامه مقاله ابتدا با مراحل طراحی و سپس کاربرد نایلون طرح دار آشنا خواهید شد. بنابراین با ما همراه باشید.

 

کاربرد نایلون طرح دار

 

مراحل طراحی بسته‌بندی

 

کاربرد نایلون طرح دار علاوه‌بر بسته‌بندی کالا، معرفی کننده نام تجاری محصول است. در حقیقت بسته‌بندی خریدار را از وجود محصول مطلع می‌کند. هم‌چنین باعث ایجاد ارتباط میان محصول و نام تجاری می‌شود. به بیان بهتر، محصول و نام تجاری شما باید روی بسته‌بندی محصول بهم گره بخورند.

 

در انتخاب بسته‌بندی یک محصول بایستی به سه نکته توجه داشت:

 

1. طراحی

 

هر یک ازاین سه عامل در بسته‌بندی نهایی محصول شما تاثیر به‌سزایی دارد. آنچه در اینجا برای ما اهمیت دارد، طراحی  است. از دید یک طراح گرافیک طراحی بسته‌بندی، انعکاس دهنده برند محصول می‌باشد. از این رو طراحی بسته‌بندی باید به‌گونه‌ای باشد که علاوه‌بر جذب مشتری اطلاعاتی از محصول را به مشتری منتقل کند. هم‌چنین در طراحی  باید انگیزه تولیدکننده را از تولید محصول به نمایش گذاشت.

 

کاربرد نایلون طرح دار

 

2. جنس

 

مورد بعدی، انتخاب ماده برای چاپ طراحی است. ماده مورد استفاده مثل نایلون، مقوا و ... باید به گونه‌ای باشد که  کیفیت و امنیت محصول را از مرحله تولید تا مصرف تضمین کند. به عنوان مثال، انتقال ظروف شکستنی به کمک نایلون حبابدار، به دلیل قابلیت ضد ضربه بودن، بهترین انتخاب برای حفظ ایمنی محصول است. به طور کلی انتخاب ماده مناسب از مهم‌ترین مراحل تهیه بسته‌بندی می‌باشد.

 

3. بازاریابی

 

بازاریابی بخش مهمی است که گاهی توسط تولیدکنندگان نادیده گرفته می‌شود. در اصل بسته‌بندی عنصری از استراتژی بازاریابی است.

در کنار تمام نکاتی که مطرح کردیم، انتخاب چاپگر مناسب برای بسته‌بندی نیز اهمیت دارد. باید به این مسئله توجه داشت که بسته به نوع طرح و تعداد چاپ مورد نظر، روش چاپ تغییر می‌کند.

فراموش نکنید که در انتخاب طراحی بسته‌بندی یک محصول می‌توانید عجیب‌ترین ایده‌ها را داشته باشید ولی اگر قابلیت اجرا نداشته باشند فقط در حد ایده باقی خواهند ماند.

 

طراحی بسته‌بندی

 

مجموعه‌ای از لوگو، اشکال، خطوط و متن نایلون طرحدار را تشکیل می‌دهند. اجرای هریک از این المان‌ها برای تاثیرگذاری، ظرافت‌های خاص خود را دارد. در ادامه با اجزای تشکیل‌ دهنده طراحی نایلون آشنا خواهید شد.

 

لوگو

 

معمولا در ایده پردازی برای طراحی نایلون، ابتدا به لوگوی محصول توجه می‌شود. کاربرد لوگو در طراحی بسته‌بندی به منظور ثبت برند در ذهن مخاطب است. آن‌چه در اینجا اهمیت دارد، این است که سعی کنید در طراحی‌های خود حتما از لوگو استفاده کنید.

 

رنگ

 

ممکن است لوگوی شما در رنگ‌های مختلفی چاپ شده باشد. تکرار این رنگ‌ها بر روی بسته‌بندی به تثبیت برند شما در ذهن مخاطب کمک می‌کند. رنگ‌های مورد استفاده در طراحی علاوه‌بر شناسایی کالا موجب برانگیختن احساسات و عواطف مشتری نیز می‌شود. در انتخاب رنگ برای سایر المان‌های طراحی باید عوامل متعددی را در نظر گرفت. این عوامل شامل موارد مختلف مثل محل زندگی، فرهنگ جامعه، سن مخاطب محصول، قیمت، نوع کالا و ... می‌شود. به عنوان مثال برای محصولات ارزان از رنگ‌های ساده و برای محصولات گران قیمت از رنگ‌های ترکیبی استفاده کنید.

 

کاربرد نایلون طرح دار

 

فونت

 

در برخی طراحی‌ها ممکن است از کلمات و حروف استفاده شود. فونتی که برای نوشته‌ها درنظرگرفته می‌شود، بسیار با اهمیت است. فونت مورد نظر با زیرکی ذهن مخاطب را بازی داده و توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. علاوه‌بر فونت، به حجم نوشته، فاصله بین کلمات و حروف نیز باید توجه شود.

 

طرح‌های دیگر

 

علاوه بر لوگو، خطوط و طرح‌های دیگری نیز در طراحی بسته‌بندی کاربرد دارد. همگی این طرح‌های جانبی برای بهتر دیده شدن لوگو است. ممکن است این طرح‌ها به چشم نیاید ولی در اصل این طرح‌ها به ‌بهتر دیده شدن لوگو کمک می‌کند.

 

کاربرد نایلون طرح دار

 

  1. سفره طرح دار

یکی از رایج‌ترین کاربرد نایلون طرح دار، سفره‌های یک‌ بار مصرفی هستند که امروزه عضو ثابت مهمانی‌ها شده‌است. سفره‌ها در ساده‌ترین طرح‌ها تا پیچیده‌ترین، در بازار موجود هستند.

 

کاربرد نایلون طرح دار برای سفره

 

  1. بسته‌بندی محصولات بهداشتی

اکثر محصولات بهداشتی موجود در بازار، از پوشک نوزاد تا دستمال کاغذی، با نایلون‌های طرح دار بسته‌بندی شده‌اند. برای مثال در بسته‌بندی پوشک عمدتا از تصویر نوزاد در کنار لوگو استفاده می‌شود. کاربرد نایلون طرح دار برای محصولات بهداشتی علاوه‌بر جذب مشتری، به حفظ بهداشت محصولات نیز کمک می‌کند.

 

کاربرد طرح دار برای پوشک بچه

 

  1. کیسه دسته موزی

کیسه دسته موزی، دسته‌ای دیگر از نایلون‌های طرح دار هستند. این نایلون‌ها عمدتا در فروشگاه‌های آرایشی بهداشتی و بوتیک‌ها کاربرد دارند. غالبا از یک رنگ مثل سفید برای زیر زمینه طراحی استفاده می‌شود.

 

کاربرد نایلون طرح دار برای کیسه دسته موزی

 

  1. بسته بندی خشکبار

بسته‌بندی آجیل و خشکبار، با نایلون طرح دار صورت می‌گیرد. کاربرد نایلون طرح دار در این زمینه به رقابت با محصولات مشابه در بازارهای جهانی کمک می‌کند.

 

کاربرد نایلون طرح دار برای بسته بندی آجیل

 

  1. بسته بندی لبنیات

کاربرد نایلون طرح دار در این حوزه بیشتر به بسته‌بندی شیر و دوغ کیسه‌ای مربوط می‌شود. استحکام نایلون در کنار طرح مناسب، یک بسته‌بندی ایده آل برای عرضه شیر و دوغ به صورت کیسه‌ای می‌باشد.

 

کاربرد نایلون طرح دار برای لبنیات

شما با مطالعه این مقاله با کاربرد نایلون طرح دار آشنا شدید. شما می‌توانید برای چاپ انواع نایلون طرحدار، با آنلاین پلیمر تماس بگیرید.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح