021-88209612
بسته‌بندی پودر شوینده

بسته‌بندی پودر شوینده

 

بسته‌بندی پودر شوینده، باید به گونه‌ای باشد که خواص ترکیبات شیمیایی آن در حین تماس با بسته‌بندی عوض نشود. این امر بستگی به مقاومت پلاستیک بسته‌بندی آن در مقابل نور، گرما و رطوبت دارد.بنابراین از پلاستیک چند لایه پلی‌اتیلنی و لمینتی جهت بسته‌بندی پودر شوینده استفاده می‌شود.با توجه به حساسیت این نوع مواد به رطوبت، می‌توان از پلیمر LDPE+ LDPEاستفاده کرد، و در آخر به ویژگی پودر شوینده و عملکرد آن می‌پردازیم.

 

LDPE چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 

پلی‌اتیلن سبک یا ( Low-density polyethylene) LDPE از دو واژه monomer به معنی تک بخش و ethylene (هیدروکربن با فرمول C 2 H 4 ) ساخته می‌شود.

 

خصوصیات فیزیکی پلی‌اتیلن سبک LDPE

 

چگالی آن بین ۰.۹۱ و ۰.۹۴۰ گرم بر مترمکعب است. به جز وقتی که تحت عوامل اکسید کننده قوی و برخی از حل کننده‌ها قرار بگیرد، این ماده در دمای اتاق غیرفعال است و می‌تواند به صورت مداوم دمای ۸۰ درجه سانتی گراد را تحمل کند، در دمای ۹۵ درجه سانتی‌گراد می‌تواند به صورت مقطعی فرم خود را حفظ می‌کند. این پلیمر به صورت نیمه شفاف( کمی کدر) و دارای انعطاف و سختی بالا است . در LDPE میزان بلورینگی (Crystallinity)  به طور معمول در محدوده 30 الی 40 درصد قرار دارد. افزایش بلورینگی در LDPE منجر به افزایش سفتی، مقاومت شیمیایی، خواص عبور ناپذیری، استحکام کششی و مقاومت حرارتی شده و سبب کاهش خواصی نظیر استحکام ضربه، مقاومت پارگی و مقاومت در برابر شرایط جوی می‌شود.

 

کاربردها LDPE

 

عمده ترین کاربرد این ماده در اولویت تولید کیسه‌های پلاستیکی، و سپس تولید ظروف، بطری و لوله است. از ویژگی‌های کاربردی آن می‌توان به دوخت پذیری خوب، عملکرد مناسب روی خطوط بسته‌بندی، مناسب برای امنیت حمل و نقل و جابه جایی محصول، نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت نام برد.

برای انجام انواع بسته‌بندی محصولات خود، می‌توانید به کارشناسان آنلاین پلیمر رجوع کنید.

 

پودر شوینده

 

ماده شوینده قلیایی برای شستن لباس استفاده می‌شود و با بورات و سیلیکات به عنوان ماده اولیه اصلی اختراع شد. مواد تشکیل دهنده آن شامل سورفکتانت آنیونی، آلکیل بنزن سولفانات سدیم، مقدار کمی از سورفکتانت‌های غیر یونی و برخی مواد افزودنی، فسفات، سیلیکات، پودر گلابر، عامل فلورسنت، آنزیم است.

پودر شوینده با آگلومراتور مواد خام جامد به شکل پودر، به صورت صید شده و پیش مخلوط می شوند و سپس در سیلو ذخیره می‌شود. مواد جامد با توجه به فرمول پودر مواد شوینده، با استفاده از کمربندهای دوزبانه، با دقت به آن آسیب می رسانند.

 

خط تولید پودر شوینده با آگلومراتور

 

مواد خام جامد به شکل پودر، به روش سیلندر و پیش مخلوط می‌شوند و سپس در سیلوهای مربوطه ذخیره می‌شوند. مواد جامد با توجه به فرموله کردن پودر مواد شوینده.

در حالی که مواد خام مایع با دوز پمپ دقت می‌شود و به صورت ذره‌ای اسپری شده است. محصول آگلومر از پایین آن به یک تدریج مایع تزریق می‌شود تا آب آزاد را در سطح ذرات حذف کرده و آب کریستال را در پودر به وجود آورد تا ارزش افزوده آن افزایش یابد. عطر، آنزیم و سایر مواد جزئی به این پودر در واحد پس از آن اضافه می‌شوند تا محصول نهایی با کیفیت بالا با تراکم فله 0.45 تا 0.8 کیلوگرم در لیتر، در انتظار بسته بندی باشد.

این گیاه می‌تواند هر دو پودر ضدعفونی کننده با ظرفیت کم و چگالی را در محدوده چگالی حجمی 0.28 تا 0.7 کیلوگرم در لیتر تولید کند. انرژی به شدت ذخیره می‌شود، زیرا 70 درصد مواد خام توسط سیستم آگلومراسیون اضافه می‌شوند.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح