021-88209612
بسته‌بندی برنج

برنج از وعده‌های اصلی غذایی ایرانیان محسوب می‌شود و بسته‌بندی آن نیز نیازمند توجه به نکاتی می‌باشد.

همچنین با بالاتر رفتن سبک زندگی مستقل در جوانان، نوع بسته‌بندی‌ها نیزبه سمت خرید با حجم کمتر و کیفیت بالاتر بیشتر شده‌است. این ویژگی در مصرف مواد غذایی پرمصرف مثل برنج نیز وجود دارد.

در بسته‌بندی برنج می‌توان به دو صورت تمام چاپ، و چاپ با پنجره‌ی شفاف ( مشخص شدن قسمتی از محتوای داخل آن)استفاده کرد.

در بسته‌بندی تمام چاپ (تمام روی نایلون دارای تصویر) چاپ شده‌است، به طوری که محتوای داخل آن قابل تشخیص نیست. ولی در بسته‌بندی چاپ با پنجره شفاف، محتوای داخل محصول از قسمت بدون چاپ قابل دیدن است.

 

کیفیت چاپ و تاثیر مستقیم روی فروش محصول

 

یک نکته‌ی حائز اهمیت در بسته‌بندی مواد غذایی، کیفیت چاپ آن می‌باشد. حتی اگر یک محصول تازه وارد عرصه‌ی رقابت در میان محصولات مشابه با آن شده‌باشد، اگر از طراحی و چاپ باکیفیتی استفاده کرده‌باشد، شانس بیشتری برای فروش محصولش دارد. این نکته که به آن اشاره شد، در مورد بسته‌بندی برنج نیز کاملا صدق می‌کند. به اصطلاح عامیانه با چشم گیر شدن طراحی و چاپ بسته‌بندی محصول در ویترین‌های فروشگاه‌ها ،فروش آن بیشتر می‌شود .

 

جنس تولید نایلون حبوبات (برنج)

 

برای داشتن بسته‌بندی مقاوم‌تر از دو لایه نایلون استفاده می‌شود. برای این کار، لمینت OPPرا روی CPP قرار می‌دهند.

 

سلفونOPP،BOPP ، CPP چیست و چه تفاوتی با هم دارند؟

 

Oriented PolyPropylene (OPP)

Biaxially Oriented PolyPropylene (BOPP)

Cast PolyPropylene (CPP)

همان‌طور که از اسمش مشخص است، Opp پلی‌پروپلین جهت‌دار، از نظر کشش، به یک جهت، و اگر کشش در دو جهت باشد BOPP می‌شود.این جهت دهی کردن، سفتی، استحکام کششی و بازده پلاستیک را افزایش و ازدیاد طول را کاهش می‌دهد .

پلاستیک یا پلی‌پروپیلن جهت‌دهی شده  (OPP) از ذوب و جهت‌دار کردن پلی‌پروپیلن از یک سمت آن تهیه می‌شود. به طور معمول روی سطح نازک آن چاپ به صورت معکوس انجام می‌گیرد و سپس بر روی آن لایه OPP دیگر لمینت می‌شود . لایه OPP دوم ممکن است، متالایز شده (لایه‌ای متالیک ) باشد تا از نفوذ گاز جلوگیری کند و در آخر بر روی آن یک لایه روکش دوخت‌پذیر حرارتی قرار می‌گیرد. ماده‌ی به دست آمده با این روش، در برابر بسیاری از مواد شیمیایی هیچ واکنشی از خود نشان نمی‌دهد و مقاومت بسیار بالایی دارد .

 

سلفون (BOPP) جهت‌دار شده (دو‌جهته )

 

این نوع پلیمر برای بسته‌بندی‌های انعطاف پذیرتر و همچنین در ساخت برچسب به کار می‌رود.

در این نوع پلی‌پروپیلن (OPP) را برای افزایش مقاومت آن در دو جهت می‌کشند .این کشش هم در جهت حرکت ماشین و هم در جهت مخالف حرکت ماشین است. از ویژگی‌های پلاستیک BOPP بازدارندگی بالا در برابر رطوبت، شفافیت، یکنواختی خوب، چاپ‌پذیری بالا و بهبود سختی مقاومت و قابلیت کشش را می‌توان نام برد .مهم‌ترین ویژگی آن غیر‌سمی بودن و قابلیت بازیافت کامل است .

 در بسیاری از فویل‌های آلومینیومی باید از یک لایه BOPP استفاده شود تا در صنایع بسته‌بندی مناسب باشد.

 

سلفون‌های (CPP) پروپیلین تخت یا ریخته‌گری

 

 این نوع از پلی‌پروپیلن به صورت دو‌لایه و چندلایه، دارای شفافیت، وضوح و مقاومت بالا هستند و بیشتر برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود .

به عنوان لایه مقاوم در برابر گرما و به صورت یک لایه بر روی فیلم‌های BOPP و پلی‌استر استفاده می‌شود. این نوع از پلی‌پروپیلن در بسته‌بندی مواد غذایی به کار می‌رود . از خواص دیگر CPP می‌توان به قدرت بسیار بالای بازدارندگی و ویژگی عایق آن در کنار وضوح و شفافیت اشاره کرد.

CPP در بازار دارای سطح جلا داده‌شده و به صورت انعطاف‌پذیر یا خشک، با سطح مات یا شفاف به صورت ساده، رنگی و یا ترکیبی پیدا می‌شود .پلاستیک‌های CPP برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی، لوازم‌التحریر، بسته‌بندی‌های کیف و کفش و لوازم خانگی کوچک به کار می‌رود.

همچنین برای بسته‌بندی پلاستیکی برنج می‌توان از ترکب PET+PE و یا  PEاستفاده کرد که در ادمه به توضیحات بیشتر آن می‌پردازیم.

 

PET پلی‌اتیلن ترفتالات  (Polyethylene terephthalate)چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) یک پلیمر ترموپلاستیک از خانواده پلی استرها ست که به روش وصل منومر ها از واکنش بین اسید ترفتالیک خالص (PTA) و مونو اتیلن گلیکول(MEG)  با کمک گرما و کاتالیزور ساخته می‌شود.

 

خواص و کاربردهای پت PET

 

این پلیمر خطی و مقاوم در برابر حلال‌ها، خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای مثل شفافیت، استحکام مکانیکی، استحکام اتصالات، وزن سبک، بی خطر بودن آن از نظر سمیت و نفوذ ناپذیری در برابرCO2 دارد. این ویژگی‌ها باعث شده که از آن در ساخت فیلم‎‎‌های عکاسی، بطری‌های نوشیدنی، الیاف و (به علت اثر نداشتن در مزه و مقاومت در برابر گرما) به عنوان بسته‌بندی مواد غذایی به کار رود.

 

ساختار شیمیایی پلی‌اتیلن (Polyethylene)

 

پلی اتیلن نوعی پلیمر است که از ترکیب کربن و هیدروژن ساخته می‌شود. پلی اتیلن از ترکیب مونومرهایی به نام اتیلن مولکول گازی با ترکیب C2H4 ایجاد می‌شود. این مولکول از آرایش زنجیره‌های مختلف هیدروکربنی است که با پیوندهای مختلف به هم متصل شده‌اند و تشکیل یک پلیمر داده‌اند. پلی اتیلن در برابر تغییرات دمایی به آسانی دچار تغییر شکل شده و طیف های مختلف شکل پذیری از مایع تا کاملا سخت و جامد را به خود می‌گیرند (خاصیت ترموپلاستیکی).

 

ویژگی‌های فیزیکی پلیاتیلن‏ها

 

چگالی آن بین ۰.۹۱۰ تا ۰.۹۶۵ و متغیر است. با چگالی در حدود ۰٫۰۰۳ دارای تغییرات چشمگیری در ویژگی های ساختاری است. افزایش چگالی پلی اتلین باعث تغییراتی مثل کشش ساختاری، خم شدگی، شکنندگی، و پارگی مناسب می‌شوند.

 

انواع مختلف پلی‌اتیلن

 

از نظر چگالی، پلی‌اتیلن به چهار مدل پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE)، پلی اتیلن با چگالی متوسط (MDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) تقسیم می‌شود.

برای بسته‌بندی محصولات خود با کارشناسان آنلاین پلیمر تماس بگیرید.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح