021-88209612
بسته‌بندی مرغ و گوشت

بسته‌بندی مرغ و گوشت

 

در این قسمت به ویژگی های بسته‌بندی مرغ و گوشت و الزاماتی که باید در بسته‌بندی این نوع محصول به آن توجه داشت می‌پردازیم. با توجه به خاص بودن نگهداری مرغ و گوشت، از جمله بو، کیفیت تازه ماندن، نفوذ نا‌پذیری، بهداشت و منجمد بودن در ادامه به نوع نایلون مخصوص بسته‌بندی آن می‌پردازیم.

نایلون مورد استفاده برای مرغ و گوشت، نایلون سه لایه با جنسی ضخیم و غیر قابل نفوذ (بدون درز و حباب ) از آلودگی، گرما (کپک و فساد ) و رطوبت است.معمولا برای بسته‌بندی‌های مواد غذایی از لایه‌ی opp لمینت روی cpp استفاده می‌شود که محکم و دارای مقاومت زیاد است.

 

نایلون سه‌لایه چیست؟

 

رول پلیمری تشکیل دهنده‌ی آن از سه لایه پلی‌اتیلن متصل به هم تشکیل شده‌است. لایه‌ی میانی معمولا با دو لایه دیگر از نظر رنگ دارای تفاوت است زیرا دستگاه تولید نایلون سه لایه (ABA ) دو سیلندر ماردون دارد. سه‌لایه شدن و چسبیدن لایه‌ها به یکدیگر در داخل قالب رخ می‌دهد.

 

سیلندر ماردون چیست؟

 

مواد پلاستیکی با حرارتی که به طور مستقیم توسط المنت‌های برقی و یا گازی به خود می‌گیرند درون گام‌های ماردون که در حال حرکت هستند به تدریج تبدیل به خمیر و سپس با مالشی که توسط میخک‌های داخل گام‌های ماردون انجام می‌گیرد آماده فرم‌‌‌گیری جهت خروج از سیلندر ماردون می‌گردد .

به صورت کلی سیلندر و مارپیچ برای تولید لوله‌ پلی‌اتیلن با سیلندر و مارپیچ‌های دیگر خطوط تولید پی وی سی PVC متفاوت است. سیلندر و مارپیچ را میتوان به دسته های سیلندر و مارپیچ خط تولید لوله و مخازن پلی اتیلن، سیلندر و مارپیچ خط تولید نایلون و نایلکس،  سیلندر ماردون خط تولید مستربچ و کامپاند، سیلندر و مارپیچ خط تولید محصولات بادی، سیلندر و مارپیچ خط تولید لوله پی وی سی ، چوب پلاست و پلی وود، سیلندر و مارپیچ خط تولید گرانول و بازیافت، سیلندر ماردون خط تولید تزریق تقسیم کرد که برای هر کدام از این موارد نوع طراحی ، نوع جنس سیلندر ماردون، نوع آبکاری سیلندر ماردون و شکل آنها متفاوت است.

بسته بندی محصولات گوشتی باید از لحاظ جنس به بسته بندی مواد غذایی منجمد نزدیک باشد. از این رو در زیر به نوع و توضیحات ترکیبات پلیمری قابل استفاده در بسته بندی مواد منجمد اشاره می کنیم.

BOPP+PE

PET+PE

PE+PE

 

BOPPچیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

خلاصه عبارتbiaxially-oriented polypropylene ، نوعی متغیر از پلی‌پروپیلن که از دو سمت کشیده شده است. در حالت کلی ترموپلاستیک یعنی دراثر حرارت قابل ارتجاع یا نرمش پذیر است. این پلیمر یک سطح خوب برای چاپ است و می‌‌توان در ساخت لیبل‌ها، استیکرها و سایر قطعات و مواد پلاستیکی متنوع از آن استفاده کرد.این پلیمر با توجه به کاربرد‌هایش از قیمت مناسبی برخوردار است.

کاربردهای پلی پروپلین (BOPP): فیلم BOPP ساده برای استفاده در ساخت نوار چسب، روکش انواع باطری، و لمینت کردن. از فیلم BOPP چند لایه برای تولید نوار پلاستیکی با مقاوت‌های بالا برای کاربردهای خاص مثل تولید پاکت سیگار، و از فیلم BOPP متالایز برای بسته‌بندی انواع پفک، چیپس، شکلات استفاده می‌شود. و در آخر ازفیلم BOPP سفید مات برای ساخت انواع لیبل، بسته‌بندی و کاغذ مصنوعی(synthetic paper)  برای استفاده در صنعت تبلیغات و بسته‌بندی استفاده می‌شود.

 

ساختار شیمیایی پلی‌اتیلن (Polyethylene)

 

پلی اتیلن نوعی پلیمر است که از ترکیب کربن و هیدروژن ساخته می‌شود. پلی اتیلن از ترکیب مونومرهایی به نام اتیلن مولکول گازی با ترکیب C2H4 ایجاد می‌شود. این مولکول از آرایش زنجیره‌های مختلف هیدروکربنی است که با پیوندهای مختلف به هم متصل شده‌اند و تشکیل یک پلیمر داده‌اند. پلی اتیلن در برابر تغییرات دمایی به آسانی دچار تغییر شکل شده و طیف های مختلف شکل پذیری از مایع تا کاملا سخت و جامد را به خود می‌گیرند (خاصیت ترموپلاستیکی).

 

ویژگی‌های فیزیکی پلیاتیلن‏ها

 

چگالی آن بین ۰.۹۱۰ تا ۰.۹۶۵ و متغیر است. با چگالی در حدود ۰٫۰۰۳ دارای تغییرات چشمگیری در ویژگی های ساختاری است. افزایش چگالی پلی اتلین باعث تغییراتی مثل کشش ساختاری، خم شدگی، شکنندگی، و پارگی مناسب می‌شوند.

 

انواع مختلف پلی‌اتیلن

 

از نظر چگالی، پلی‌اتیلن به چهار مدل پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE)، پلی اتیلن با چگالی متوسط (MDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) تقسیم می‌شود.

 

PET پلی‌اتیلن ترفتالات  (Polyethylene terephthalate)چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) یک پلیمر ترموپلاستیک از خانواده پلی استرها ست که به روش وصل منومر ها از واکنش بین اسید ترفتالیک خالص (PTA) و مونو اتیلن گلیکول(MEG)  با کمک گرما و کاتالیزور ساخته می‌شود.

 

خواص و کاربردهای پت PET

 

این پلیمر خطی و مقاوم در برابر حلال‌ها، خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای مثل شفافیت، استحکام مکانیکی، استحکام اتصالات، وزن سبک، بی خطر بودن آن از نظر سمیت و نفوذ ناپذیری در برابرCO2 دارد. این ویژگی‌ها باعث شده که از آن در ساخت فیلم‎‎‌های عکاسی، بطری‌های نوشیدنی، الیاف و (به علت اثر نداشتن در مزه و مقاومت در برابر گرما) به عنوان بسته‌بندی مواد غذایی به کار رود.

بنابراین برای بسته‌بندی با کیفیت و با هزینه‌ی مناسب فراورده‌های گوشتی، شما می‌توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح