021-88209612
بسته‌بندی آجیل، خشکبار و میوه خشک

بسته‌بندی آجیل، خشکبار و میوه خشک

 

با توجه به حجم بالای تولید خشکبار ،آجیل و میوه خشک در ایران، شاید بتوان به اهمیت بستهبندی آجیل و خشکبار توجه کرد. این حجم از تولید خواه برای صادرات و خواه برای فروش در بازار‌های داخلی و خارجی، نیاز به نگهداری و حفظ استاندارد بهداشتی دارد.

بسته‌بندی این محصولات در ضمن داشتن نقش جذب‌کنندگی خریداران باید حافظ خواص محصول نیز باشد. شاید بتوان به این نکته نیز اشاره کرد که نقش بهداشت با مفهوم‌های جدیدی (ورود ویروس‌های کشنده از جمله ویروس کرونا) در بازار مواد‌غذایی روبرو شده‌است که در بسته‌بندی این گونه از محصولات، یعنی آجیل و خشکبار باید به آن توجه‌کرد. در نتیجه، با توجه‌کردن به نوع بسته‌بندی این محصولات به کمک هنر و صنعت ، و با عامه پسند‌ کردن آن، می‌توان در هزینه‌ها هم صرفه جویی کرد.

آیا تا به حال ازخود این سوال را پرسیده‌اید که "چرا خشکبار را باید بسته‌بندی کنیم ؟"

بسته‌بندی خشکبار کمک به حفظ و نگهداری این محصول در برابر گرما، آلودگی، رطوبت و همچنین حمل و نقل آسان و بالابردن زمان ماندگاری آن صورت می‌شود. در ادامه به ویژگی‌های مورد نیاز برای بسته‌بندی مناسب خشکبار اشاره می‌کنیم .

در ابتدا می‌توان به توانایی کنترل نفوذپذیری رطوبت، اکسیژن و نور خورشید اشاره‌کرد. این بسته‌بندی باید در مقابل ضربه مقاوم باشد. همچنین باید بتواند تحمل تغییرات حرارتی به هنگام نگهداری و استفاده از آن را دارا باشد. بسته‌بندی این محصولات با انجام تزریق گاز ازت برای ماندگاری بیشتر استفاده می‌شود. ازمواد مضر و سمی در نوع بسته‌بندی آن استفاده نشده‌باشد. و در آخر، برای جلب نظر مشتری، بسته‌بندی باید دارای سطحی شفاف و درخشان، ارزان و با کیفیت باشد.

نوع پلاستیک یا پلیمر مورد نیاز در بسته‌بندی انواع خشکبار بنا به نیاز و سلیقه‌ی تولید‌کننده، و بنا به جنس، سایز و انواع نمونه‌های آن (پشت‌صدفی و یا پشت‌متالایز ) قابل تولید است، که شما می‌توانید از طریق مجموعه‌ی آنلاین پلیمر سفارش دهید.

به عنوان مثال، برای بسته‌بندی شفاف و بدون‌چاپ، می‌توان از نایلون یا سلفون استفاده کرد ، ولی برای مدل چاپی و همچنین برای تولید انبوه، می‌توان از پلاستیک‌های قوی‌تری همراه با قابلیت چاپ‌پذیری بالا استفاده کرد

همانند دیگر تولیدات غذایی (ماکارانی، چیپس و پفک، حبوبات، قند و شکر و…)، برای تولید نایلون بسته‌بندی خشکبار از opp و cpp با مقاومت و استحکام دوخت بالاتر مورد استفاده می‌شود.

 

BOPPچیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

خلاصه عبارتbiaxially-oriented polypropylene ، نوعی متغیر از پلی‌پروپیلن که از دو سمت کشیده شده است. در حالت کلی ترموپلاستیک یعنی دراثر حرارت قابل ارتجاع یا نرمش پذیر است. این پلیمر یک سطح خوب برای چاپ است و می‌‌توان در ساخت لیبل‌ها، استیکرها و سایر قطعات و مواد پلاستیکی متنوع از آن استفاده کرد.این پلیمر با توجه به کاربرد‌هایش از قیمت مناسبی برخوردار است.

کاربردهای پلی پروپلین (BOPP): فیلم BOPP ساده برای استفاده در ساخت نوار چسب، روکش انواع باطری، و لمینت کردن. از فیلم BOPP چند لایه برای تولید نوار پلاستیکی با مقاوت‌های بالا برای کاربردهای خاص مثل تولید پاکت سیگار، و از فیلم BOPP متالایز برای بسته‌بندی انواع پفک، چیپس، شکلات استفاده می‌شود. و در آخر ازفیلم BOPP سفید مات برای ساخت انواع لیبل، بسته‌بندی و کاغذ مصنوعی(synthetic paper)  برای استفاده در صنعت تبلیغات و بسته‌بندی استفاده می‌شود.

 

سلفون‌های (CPP) پروپیلین تخت یا ریخته‌گری

 

این نوع از پلی‌پروپیلن به صورت دو‌لایه و چندلایه، دارای شفافیت، وضوح و مقاومت بالا هستند و بیشتر برای بسته‌بندی مواد غذایی استفاده می‌شود .

به عنوان لایه مقاوم در برابر گرما و به صورت یک لایه بر روی فیلم‌های BOPP و پلی‌استر استفاده می‌شود. این نوع از پلی‌پروپیلن در بسته‌بندی مواد غذایی به کار می‌رود . از خواص دیگر CPP می‌توان به قدرت بسیار بالای بازدارندگی و ویژگی عایق آن در کنار وضوح و شفافیت اشاره کرد.

CPP در بازار دارای سطح جلا داده‌شده و به صورت انعطاف‌پذیر یا خشک، با سطح مات یا شفاف به صورت ساده، رنگی و یا ترکیبی پیدا می‌شود .پلاستیک‌های CPP برای بسته‌بندی انواع مواد غذایی، لوازم‌التحریر، بسته‌بندی‌های کیف و کفش و لوازم خانگی کوچک به کار می‌رود.

از دیگر ترکیبات مواد پلیمری که در بسته بندی آجیل و خشکبار استفاده میشود، میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

PET+PE

BOPP+BOPP+PE

BOPP+CPP

PET+CPP

BOPP+BOPP+CPP

PET+PET+CPP

PAPER+PE

PET+AL+PE

PET+PET+PE

 

PET پلی‌اتیلن ترفتالات  (Polyethylene terephthalate)چیست و چه کاربردهایی دارد؟

 

پلی‌اتیلن ترفتالات (PET) یک پلیمر ترموپلاستیک از خانواده پلی استرها ست که به روش وصل منومر ها از واکنش بین اسید ترفتالیک خالص (PTA) و مونو اتیلن گلیکول(MEG)  با کمک گرما و کاتالیزور ساخته می‌شود.

 

خواص و کاربردهای پت PET

 

این پلیمر خطی و مقاوم در برابر حلال‌ها، خواص فیزیکی و شیمیایی ویژه‌ای مثل شفافیت، استحکام مکانیکی، استحکام اتصالات، وزن سبک، بی خطر بودن آن از نظر سمیت و نفوذ ناپذیری در برابرCO2 دارد. این ویژگی‌ها باعث شده که از آن در ساخت فیلم‎‎‌های عکاسی، بطری‌های نوشیدنی، الیاف و (به علت اثر نداشتن در مزه و مقاومت در برابر گرما) به عنوان بسته‌بندی مواد غذایی به کار رود.

 

ساختار شیمیایی پلی‌اتیلن (Polyethylene)

 

پلی اتیلن نوعی پلیمر است که از ترکیب کربن و هیدروژن ساخته می‌شود. پلی اتیلن از ترکیب مونومرهایی به نام اتیلن مولکول گازی با ترکیب C2H4 ایجاد می‌شود. این مولکول از آرایش زنجیره‌های مختلف هیدروکربنی است که با پیوندهای مختلف به هم متصل شده‌اند و تشکیل یک پلیمر داده‌اند. پلی اتیلن در برابر تغییرات دمایی به آسانی دچار تغییر شکل شده و طیف های مختلف شکل پذیری از مایع تا کاملا سخت و جامد را به خود می‌گیرند (خاصیت ترموپلاستیکی).

 

ویژگی‌های فیزیکی پلیاتیلن‏ها

 

چگالی آن بین ۰.۹۱۰ تا ۰.۹۶۵ و متغیر است. با چگالی در حدود ۰٫۰۰۳ دارای تغییرات چشمگیری در ویژگی های ساختاری است. افزایش چگالی پلی اتلین باعث تغییراتی مثل کشش ساختاری، خم شدگی، شکنندگی، و پارگی مناسب می‌شوند.

 

انواع مختلف پلی‌اتیلن

 

از نظر چگالی، پلی‌اتیلن به چهار مدل پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی اتیلن با چگالی کم خطی (LLDPE)، پلی اتیلن با چگالی متوسط (MDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) تقسیم می‌شود.

قابل ذکر است که میان پاکت بسته‌بندی میوه خشک و نایلون مخصوص آجیل تفاوتی وجود ندارد. برای بسته‌بندی محصولات خود با کارشناسان آنلاین پلیمر تماس بگیرید.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح