021-88209612
نایلون عریض کشاورزی

نایلون عریض کشاورزی

 

در بسته‌بندی محصولات کشاورزی از پلاستیک (نایلون)‌های مختلفی بنا به کاربرد و جنس مورد نیاز استفاده می‌شود که در ادامه به توضیح انواع مختلف آن خواهیم پرداخت.

از جمله محصولاتی که بر‌اساس نیاز در صنعت کشاورزی از نایلون عریض کشاورزی استفاده می‌شود ، می‌توان به نایلون مالچ‌، کیسه‌های رشد، نایلون بسته‌بندی سیلاژ، نایلون گلخانه و دیگر محصولات پلیمری چند‌لایه و انعطاف‌پذیر اشاره‌کرد که در ادامه به بررسی این محصولات و ویژگی‌های کلی این نوع از نایلون می‌پردازیم.

این نایلون‌ها ، در انواع یک، دو و یا چند‌لایه تولید می‌شوند که به همان نسبت ، با افزایش مقدار لایه ، کیفیت آن نیز بالا می‌رود. در صنعت کشاورزی و بنا بر نوع نیاز این صنعت ، نایلون‌های ضد اشعه‌ی ماورای بنفش مقاوم در برابر نور خورشید ، نایلون‌های ضد‌الکتریسیته ساکن مانع ورود گرد و غبار، جاذب اشعه‌ی مادون‌قرمز جلوگیری از کم شدن دمای گلخانه در طول شب و نایلون‌های ضد بخار از ایجاد بخار بر سطح نایلون جلوگیری می‌کنند.

 

نایلون مالچ

 

نایلون مالچ پلاستیکی از جنس پلی‌اتیلن،با دو ویژگی اصلی جلوگیری از رویش علف‌های هرز و تبخیر آب در کشاورزی برای افزایش عملکرد و رشد بهینه گیاهان استفاده می‌شود.

مالچ پوششی است برای محافظت از خاک در مقابل عوامل جوی مثل باد و باران و باعث بالا رفتن کیفیت خاک می‌شود. این پوشش مانع از دست رفتن رطوبت خاک، حفاظت از گیاهان در برابر تغییر دمای شدید خاک در زمستان و جلوگیری از رشد علف‌های هرز می‌شود.

از انواع مالچ‌های کشاورزی می‌توان به نایلون سیاه ، نایلون نقره‌ای-خاکستری-سیاه و نایلون مالچ بی‌رنگ اشاره کرد.

 

کیسه‌های رشد (کیسه‌ی نهال پلاستیکی)

 

این نوع از نایلون کاربردی شبیه گلدان پلاستیکی دارد که استفاده از آن در مصارف کشاورزی است. ساخت این نوع از کیسه‌های رشد را می‌توان بر حسب نیاز مشتری در سایز و ضخامت‌های مختلفی تولید کرد. از مزیت این محصول می‌توان به قابلیت تجزیه پذیری و جذب توسط خاک نام برد.

این محصول به دلیل ویژگی‌هایی که دارد ، جایگزین خوبی با گلدان‌هایی قدیمی برای تولیدات انبوه از نظر اقتصادی می‌باشد. مقدار مصرف گیاه در آب و کود ، سهولت در بارگیری و حمل و نقل، جاگیر نبودن و ماندگاری بالاتر (دارای افزودنی  (UVنسب به گلدان‌های قدیمی، از جمله ویژگی‌هایی هستند که به انتخاب این نوع از نایلون در کشاورزی کمک می‌کند.

خاصیت کشسانی کیسه‌ی رشد باید به قدری باشد که بتواند وزن خاک خیس را تحمل کند. همچنین باید دارای ضخامت مناسبی باشد تا بتواند با شرایط آب و هوایی مختلف سازگار باشد. و در آخر این کیسه‌ها باید دارای میزان سوراخ کافی برای خارج شدن آب اضافی باشد تا ریشه گیاه دچار پوسیدگی نشود.

 

بسته‌بندی پلاستیکی سیلاژ

 

برای حفاظت و نگهداری از محصولات تولید شده برای دام از سیلو نیاز به بسته بندی مناسب (محافظ رطوبت) و مطمعن می‌باشد. از این رو می‌توان به کاربرد فیلم‌های بسته‌بندی سیلاژ اشاره‌کرد.

این نوع بسته‌بندی باعث حفظ ارزش غذایی محتویات داخل آن و جلوگیری از فرآیندهای تخمیر نامطلوب می‌شود.

 

 پلاستیک‌های گلخانه

 

برای نگهداری و پرورش محولات کشاورزی در یک محیط شفاف (با پذیرش نور خورشید) ، و حفاظت در برابر باد و باران و حتی اثرات یخبندان، نیاز به یک پوشش پلاستیکی از جنس پلی‌اتیلن، با صرفه ی اقتصادی می‌باشد زیرا نصب آن آسان‌تر و ارزان‌تر از پنل‌های شیشه‌ای و یا پلاستیکی سخت است.

فیلم پلاستیکی ، به طور خاص با رفع نیازهای منحصر به فرد گلخانه‌ای ، نور و دما را برای حفظ و رشد محصولات کشاورزی فراهم می‌آورد. همچنین فیلم پلاستیکی (با جلوگیری از میزان تبخیر ) به کاهش مصرف آب کمک می کند.

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح