021-88209612
استرچ

استرچ که به فیلم استرچ نیز در بازار معروف است، نقش مهمی در بسته بندی ایفا می‌کند. باید در نظر داشت که همیشه هدف از بسته بندی زیباسازی یا تبلیغ محصول نیست. مهمترین وظیفه بسته بندی همانند استرچ، محافظت از کالا مخصوصا در زمان حم و نقل است.

 

استرچ چیست؟

 

استرچ واژه‌ای انگلیسی است که معنی آن بسیار مرتبط با کارایی و حالت آن است. استرچ (Stretch) به معنای "کش آمدن" است. این نام از حالت کشیدگی نایلون یا سلفون استرچ بر دور محصول گرفته شده است. استرچ لایه ای پلاستیکی است که به منظور محافظت در برابر نیروهای بیرونی به دور محصولات کشیده می‌شود. اگر در بازار با فیلم استرچ، نایلون استرچ و سلفون استرچ برخورد داشتید، نگران نشوید همه این اسامی به یک محصول اشاره می‌کند.

 

استرچ

 

تفاوت استرچ و شیرینگ

 

در مقالات قبلی و همچنین صفحه مربوط به شیرینگ درباره این محصول صحبت کردیم. اما تفاوت استرچ و شیرینگ در چیست؟ استرچ بر دور محصول توسط کشش کشیده می‌شود و از آن محافظت می‌کند. در حالیکه شیرینگ با استفاده از حرارت دورتارور محصول را دربر می‌گیرد. با این تعریف استرچ توسط دستگاه کشش که بر دور پالت محصول می‌گردد، کشیده می‌شود ولی شیرینگ با استفاده از مخزن یا کوره حرارتی این عمل را انجام می‌دهد. از طرفی معمولا ضخامت یک لایه استرچ از شیرینگ کمتر است. مهمترین تفاوت شیرینگ و استرچ در کاربرد عملی این دو است. استرچ با در برگرفتن پالتی از یک محصول مانند بسته های نوشابه، به حمل و نقل ایمن در مسافت های طولانی کمک می‌کند. در واقع استرچ برای بسته بندی عمده یک کالا استفاده می‌شود. اما شیرینک بر دور یک دسته از محصول قرار می‌گیرد.

در نظر داشته باشید معمولا حتی اگر کالایی دارای بسته بندی شیرینگ باشد ممکن است برای انتقال راحت‌تر در دسته های بزرگ با استرچ بسته بندی شود.

 

مهمترین معیارهای خرید استرچ

 

برای خرید استرچ نیاز است به دو شاخصه بسیار مهم زیر توجه کنید:

 

کشش طولی

 

کشش طولی استرچ مرف کیفیت نایلون استرچ است. هر چه کشش طولی استرچ بیشتر باشد شما می‌توانید با اطمینان خاطر بیشتر از دم پارگی در طول کار آن را در دستگاه استرچ قرار بدهید. با کشش طولی بالا هزینه اجرای عمل بسته بندی استرچ پایینتر خواهد آمد. زیرا راه اندازی دوباره دستگاه و ضایعات پلاستیک در حین کار نخواهید داشت.

 

چسبندگی

 

چشبندگی مناسب باعث تثبیت نایلون استرچ بر روی محصول خواهد شد. چسبندگی استرج برای یک دست شدن بسته بندی بسیار مهم است. با چسبندگی بالا، میزان کمتری از استرچ برای ایجاد یک بسته مصرف خواهد شد.

آنلاین پلیمر با تامین استرچ با کیفیت شما را در این مسیر همراهی خواهد کرد. با مشاوران فروش آنلاین پلیمر تماس بگیرید.

 

عوامل موثر بر قیمت استرچ

 

قیمت نایلون استرچ یا همان سلفون از سوالات پرتکرار اخیر در شرکت آنلاین پلیمر است. برای آشنایی بهتر شما، عوامل تاثیرگذار بر قیمت استرچ را مرفی و بررسی خواهیم کرد.

 

متراژ مورد نیاز

 

متراژهای بالا با توجه به کاهش ضریب هزینه ثابت در تولید استرچ قیمت پایین‌تری برای شما به ارمغان خواهند آورد.

 

ضخامت استرچ

 

ضخامت استرچ معمولا از 10 تا  50 میکرون متغیر است.

 

عرض استرچ

 

بنابر نوع نیاز، آنلاین پلیمر انواع استرچ در عرض های مختلف را تامین می‌نماید.

 

کشسانی استرچ

 

همانطر که در بالا گفتیم میزان کشسانی استرچ امل مهمی در راحتی کار و کاهش هزینه های اجرای بسته بندی استرچ است. میزان کشسانی تا 600% نیز وجود دارد.

 

سفارشی سازی فیلم استرچ

 

بسیاری از برندها به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند فیلم سلفون یا همان نایلون استرچ خود را با مشخصات خاص سفارشی سازی کنند. باید در نظر داشت که این کار قاعدتا تا حدودی باعث افزایش قیمت خواهد شد. اما چه مشخاصتی قابلیتی سفارشی سازی در نایلون استرچ را دارد؟

 

استرچ رنگی

 

استرچ را می‌توان رنگی نیز سفارش داد. این کار معمولا برای استفاده از رنگ سازمانی و افزایش قدرت برندینگ حمل و نقل محصول استفاده می‌شود.

 

استرچ رنگی

 

استرچ مات

 

استرچ همواره شفاف نیست. اگر نمی‌خواهید محصول بر روی پالت مشخص باشد از استرچ مات استفاده کنید.

دو نوع قابلیت دیگر نیز برای حمل و نقل محصولات خاص و بسته بندی آن ها مورد استفاده قرا می‌گیرد. مقاومت در برابر الکتریسیته ساکن و مقاومت در برابر اشه فرابنفش خورشید.

 

انواع فیلم استرچ

 

فیلم استرچ از لحاظ نوع بسته بندی به 2 گروه کلی تقسیم می شوند:

 

  فیلم استرچ دستی:این نوع بسته بندی مستقیما از نیروی انسانی استفاده می شود که نتیجه آن سرعت پایین و هزینه بالای نیروی انسانی خواهد بود این نوع بسته بندی را روش سنتی می نامند. از فیلم استرچ دستی برای بسته بندی‌های کوچک مانند کارتن استفاده می‌شود.

  

 فیلم استرچ ماشینی: استرچ ماشینی در دستگاه قرار گرفته و به دور پالتی که محصولات بر روی آن چیده شده اند می‌گردد.سرت و احتمال پاره شدن استرچ در این نمونه کمتر است.

 

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح