021-88209612
بسته بندی محصولات بهداشتی

ازمهم‌ترین راهکارهای ارتقا سطح فروش در بستهبندی صنایع سلولزی و بهداشتی ، زیبایی و بهداشت آن است. در ابتدا به توضیح محصول سلولزی و سپس به مقوله بسته‌بندی و اهمیت بهداشتی این محصول می‌پردازیم .

 

سلولز چیست؟

 

سلولز، نوعی پلی‌ساکارید و دارای هزاران مولکول گلوکوز می‌باشد. دیواره و بدنه‌ی گیاهان از سلولز تشکیل شده‌است. سلولز یک فیبر نامحلول برای هضم در بدن انسان می‌باشد و به همان صورت دفع می‌شود.

سلولز موجود در رشته‌های پنبه‌ای، در تولید پوشاک سلولزی کاربرد دارد. همچنین در صنعت پزشکی، صنایع کاغذی و مقوایی، ساخت مواد منفجره، پلاستیک، رنگ‌سازی و غیره کاربرد استفاده می‌شود.

برای ساخت محصولات بهداشتی مثل دستمال‌کاغذی، نواربهداشتی و غیره از ماده سلولز استفاده می‌کنند. در سال‌های گذشته، ایران از جمله واردکنندگان این محصولات بوده ولی با گسترش علم و جذب سرمایه، با واردات دستگاه‌های مجهز، ایران به جرگه  تولیدکنندگان پیوست و با تولید انبوه توانست به صادارت نیز بپردازد.

این صنعت در ارتباط با پوشک نوزاد و نوار بهداشتی، از اهمیت زیادی در ارتباط با داشتن ایمنی در برابر حساسیت برای کودکان و بانوان می‌باشد. با این وجود متاسفانه کارخانجاتی که به دنبال تولید این محصولات با هزینه ی کمتر بوده‌اند ، فاکتور بهداشت در این نوع بسته‌بندی را نادیده گرفته‌اند.

 

تفاوت بسته‌بندی محصولات بهداشتی با بسته‌بندی محصولات غیر بهداشتی (معمولی) چیست؟

 

یکی از اصول اولیه‌ی بسته‌بندی محصولات بهداشتی، حفاظت آن در برابر آلودگی‌ها از جمله باکتری، رطوبت، و گاهی نور و اکسیژن است. برای جلوگیری از آلودگی بسته‌بندی باید از مقاومت و کشسانی نسبتا زیاد در مقابل خش‌خوردگی، پارگی، سوراخ شدن و... برخوردار باشد. به همین منظور معمولا از کیسه‌های چند لایه‌ی پلی‌اتیلنی با چگالی کم و خاصیت کشسانی بالا استفاده می‌شود.

مجموعه آنلاین پلیمر با تکیه بر تجربه، دانش فنی روز دنیا و نیروی متخصص، با شناخت کافی از منابع موجود در داخل و خارج کشور و ضمن در نظر گرفتن بهداشت و کیفیت، شما را در امر بسته‌بندی محصولات سلولزی و بهداشتی همراهی می‌کند.

دراین مجموعه طراحی خاص با کارایی بالا برای بسته بندی پوشک بهداشتی نوزادان و بزرگسالان، نوار بهداشتی، محصولات کاغذی خانگی مانند دلسی و حوله با استفاده از لفاف‌های سبک و با کیفیت و ایمنی بالا در بسته بندی اتوماتیک با سرعت و دوخت پذیری عالی برای شما انجام می‌شود.

 

ارتباط با ما
آدرس:تهران - نلسون ماندلا - بالاتر از میرداماد - تابان غربی - پلاک ۳۶
ساعت کاری شنبه تا چهار شنبه از ساعت 8:30 تا 17:00 پنج شنبه ها از 8:30 تا 12:30
 
 
 
 
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به آنلاین پلیمر می باشد .
طراحی سایت : ایران طراح